معرفی وبلاگ
تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، پلاک 34 ، واحد 11 - مهدی حاجی اسماعیلی Tel:021 - 88 99 20 40-1 Telfax:021 -660 66 283 mob: 0912 155 31 66 E-mail: vajegostar@yahoo.com وبسایت رسمی كانون آگهی و تبلیغات واژه گستر http://vajegostar.com/
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 16321
تعداد نوشته ها : 14
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
دسته ها :
يکشنبه 1393/8/25 8:33

دسته ها :
يکشنبه 1393/8/25 8:31

 

لطفا جهت دیدن نمونه های بیشتر به وب سایت مراجعه نمائید

وجهت ارسال نمونه های بیشتر تماس بگیرید

وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر

 

                              http://vajegostar.com/

تقویم رومیزی ۹۴

چاپ همه نمونه تقویم های زیر بصورت اختصاصی برای سال ۹۴ امکان پذیر می باشد
نسبت به تیراژ از تخفیفات خوب ما بهره مند شوید

 حد اقل تیراژ برای چاپ اختصاصی کلیه صفحات ۱۰۰۰ عدد
حداقل تیراژ برای اضافه کردن ۲ برگ اختصاصی ابتدای تقویم ۵۰۰ عدد (هزینه ۳۰۰ تومان به قیمت تقویم اضافه میشود )

تقویم های رومیزی جدید

 

 

V103 0V103

 v-20

v20

0v104 v104

 139303v21

 

 

 

 

 

 

 

 

امکان چاپ و تهیه انواع تقویم رومیزی اختصاصی با طرح ها و تصاویر دلخواه شما وجود دارد با ما تماس بگیرید

سایزهای پیشنهادی جهت تقویم های رومیزی اختصاصی

 

 

 

———————————————————

                                                             

ghaem-211

——————————————————-

 

—————————————————–

sh-17

قیمت : ۳۰۰۰ تومان

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

dar-yek-negah

 

 

 

لطفا برای دانلود روی لینک های زیر کلیک نمایید
دانلود کاتالوگ تقویم رومیزی ۹۴
http://vajegostar.com/files/taghvim romizi vajegostar.rar
دانلود کاتالوگ تقویم رومیزی ۹۴ ویژه همکار بدون شماره تماس
http://vajegostar.com/files/taghvim romizi hamkar.rar

 

print vajegostar .
- تهران ، خیابان آزادی ، روبروی دانشگاه شریف ، نبش خ گرانمایه ، پلاک ۴۴۶ ، طبقه اول ، واحد ۲ – مهدی حاجی اسماعیلی
Telephone:021 – 660 66 283
FAX:021 -44 26 95 69
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی،رومیزی،تقویم رومیزی با کیفت،تقویم رومیزی جدید،تقویم اختصاصی،تقویم،سررسید

تقویم رومیزی ۹۴،تقویم رومیزی،تقویم رومیزی با کیفت،تقویم رومیزی جدید،تقویم اختصاصی،تقویم،سررسید

با تشکر

مدیریت سایت : حاجی اسماعیلی

وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر

                              http://vajegostar.com/


بيلبورد

از ويكي‌پديا، دانشنامهٔ آزاد
يك آگهي‌نما مربوط به سال‌هاي ۱۹۴۰ در ملبورن استراليا

بيلبورد يا آگهي‌نما[۱] (مصوبه فرهنگستان زبان)، به تابلوي بزرگي گفته مي‌شود كه فضاي مناسبي براي نصب آگهي را در اختيار دولت، صنعتگران و عرضه كنندگان كالا مي‌گذارد. و در اصل به هر فضاي خارجي كه امكان نصب آگهي بر آن باشد اطلاق مي‌شود. اما امروزه، بيشتر به معناي تابلوهاي بسيار بزرگ و نورپردازي شده‌است كه بر پايه‌هاي بلندي قرار گرفته و از فواصل دور قابل ديده شدن هستند.

امروزه آگهي‌نماها مجموعه‌اي از تصاويربزرگ هستند، بعضي از آنها مضحك، بعضي كمي عجيب و غريب و گاهي كنايه آميزند. ما به عنوان بيننده مي‌توانيم ديدگاه‌هاي مختلفي نسبت به هر آگهي‌نما داشته باشيم اما اين واقعيت را نمي‌توان انكار كرد كه بيلبوردها، نماد جريان دائمي و روان زندگي هستند.

تاريخچه

پيشينه آگهي‌نما به اولين تمدن‌ها باز مي‌گردد و ما در تاريخ مصر باستان به ستونهاي سنگي اوبليسك برمي‌خوريم كه ستون‌هايي چهاروجهي با نوك هرمي شكل هستند و از سنگ يك‌تكه ساخته شده‌اند، اين ستون‌ها نه تنها جنبه تزئيني داشته‌اند بلكه براي ترويج مذهب مصريان باستان به كار مي‌رفته‌اند و بر روي آنها جملات مذهبي و دعاهاي مختلف كنده كاري شده‌اند. همچنين اوبليسك‌هاييوجود دارند كه بر روي آن‌ها قوانين مهم كشوري نبشته شده‌اند و در معرض ديدعموم قرار مي‌گرفته‌اند. هرچند مطالب موجود بر اين ستونها محدود به موارد مذهبي و سياسي است، اما بدون شك در تعريف امروز از تبليغات مي‌گنجد.

نخستين قدم‌ها در مسير تبليغات در سال ۱۴۵۰، زماني كه يوهان گوتنبرگ Johannes Gutenberg ماشين چاپ قابل حمل را اختراع كرد، با انتشار برگه‌هاي آگهي دستي، تبليغات به شكل امروزي آن به مردم معرفي شد. در سال ۱۷۹۶، با تكميل روش‌هاي ليتوگرافي، اولين پوسترتصوير سازي شده، به وجود آمد. به مرور زمان، مردم به دنبال جاهايي مناسب براي نسب آگهي‌هاي خود بودند تا در محدودهٔ زماني مشخص، بيشترين بازديدكننده و بالاترين تأثير را داشته باشد، به اين ترتيب، ستون‌ها و جعبه‌هاي ويژهٔ نصب آگهي در نقاط پر رفت‌وآمد شهرها برپا شد.

اولين بار تبليغات در حاشيه جاده‌ها توسط بازرگانان و كسبه محلي آمريكايي به كار رفت. آنها علامت‌ها و تابلوهايي را بر ديوارها و نرده‌ها نقش مي‌كردند يا پوسترهايي را بر روي تيرهاي تلگراف، ديوارها و هر محل ممكن، نصب مي‌كردند. در نيويورك در سال ۱۸۳۵، اولين پوستر بسيار بزرگ در فضاي خارجي نصب شد. اين پوستر ۱۵ متر مربعي، توسط چاپخانه جرد بل (Jared Bell) براي تبليغ يك سيرك به چاپ رسيد.

قرن بيستم و تحولات تبليغاتي

در سال‌هاي ۱۹۰۰، در صنعت توليد آگهي‌نما اتفاق بزرگي رخ داد. صنايع و شركت‌هاي بزرگ براي تبليغ كالاهاي خود در بازرارهاي داخلي، به استفادهٔ گسترده‌اي از بيلبورد پرداختند و تصاوير بزرگ و پرجلوه از خميردندان و صابون گرفته تا انواع خوراكي‌ها و نوشيدني‌ها،بر روي بيلبوردها ظاهر شدند. در دوران جنگ، تبليغات روي بيلبوردها، بر رويبسيج نيروها و دفاع از كشور و شعارهاي وطن پرستانه متمركز مي‌شد و در دوران صلح، اين تمركز بر روي بهبود بخشيدن به شيوهٔ زندگي و تبليغ براي آخرين دستاوردهاي صنعتي بود.

وضعيت امروزي

با ظهور فناوري ديجيتال، تابلوهاي دست‌نويس و نقاشي‌شده، جاي خود را به نسخه‌هايي از تصاوير ديجيتالي داده است كه بر روي هر نوع سطح ممكن، چاپ و نصب مي‌شوند. اين تصاوير در همه جا هستند، بدنهٔ اتوبوس‌ها، كيوسك‌ها، سردر مغازه‌ها، بدنهٔ تاكسي‌ها، داخل فروشگاه‌هاي بزرگ و فرودگاه نمونه‌هايي از مكان‌هايي هستند كه در آن‌ها اين تصاوير به چشم مي‌خورند.

از ابتدايي‌ترين تمدنها تا به امروز، بشر از تابلوي آگهي-در هر شكل و اندازه- به اميدِ يافتن بازاري براي كالاهاي مادي و معنوي خود سود جسته است و اين كار موجب ارتقاء بسياري از جنبه‌هاي زندگي شده‌است. آنها مبدل به يكي از محبوب‌ترين وسايل خبررسانيشده‌اند. بنا به گفتهٔ يكي از متخصصان، دليل اين محبوبيت يا به خاطر مخاطبفراوان و قيمت مناسب آن است يا به اين دليل كه امروزه مردم بيشتر وقت خود را در خودروها و در حال تردد در خيابان‌ها مي‌گذرانند، در هر صورت، تابلوهاي آگهي، باقي خواهند ماند.

اجزا تشكيل دهنده [۲]

بيلبوردها با توجه به نياز ميتوانند شامل بخش هاي گوناگوني باشند، اما معمولا بخش هاي زير را داراست:

 • فونداسيون: در زير زمين است و وظيفه نگهداري بار كل سازه را دارد.
 • پايه: صفحه نگهدارنده بر روي آن سوار ميشود و جهت ارتفاع بخشيدن به تابلو استفاده ميشود.
 • صفحه نمايش آگهي: فريم نگهداري آگهي است. يعني همان قسمت پشت بيلبورد.
 • رويه تابلو: جهت نصب آگهي استفاده ميشود و سطحي صاف و يكدست دارد.
 • سيتم نور پردازي: معمولا پژكتور يا لامپ مهتابي است.
 • راهرو ها و نردبان هاي تعويض رويه.
 • كليپس و سپري: جهت صاف نگهداشتن بنر برروي بيلبورد استفاده ميشود. يعني با كشيدن بنر، باعث ميشود صاف نگهداشته شود.
 • آگهي: اين بخش همواره تغيير ميكند و آگهي هاي مشتريان برروي آن نصب ميشود. معمولا به شكل بنر، فلكسي يا استيكر است.

انواع

تابلوهاي آگهي چند نوعند:

 • يكي آن‌هايي كه در مكان‌هاي بزرگ مثل بزرگ‌راه‌ها نصب مي‌شوند كه عمدتاً مستطيلي هستند.
 • دوم آن‌هايي كه در پياده‌روها نصب مي‌شوند كه چون فضاي كمتري وجود داردقطعشان عمودي است و سوم تابلوهايي كه در راهروها يا آسانسورها و... نصب شده است.

بايد توجه داشت كه قطع كار در نوع طراحي مي‌تواند اثر داشته باشد. مثلاًدر تابلوهاي بزرگ كه به آنها بيلبورد هم مي‌گويند احتياج نيست كه حتماً رنگ‌هايي با كنتراست (تضاد) زياد داشته باشيم. نكته ديگر اين است كه ما در ميادين يا پارك‌هاتابلوهايي مي‌بينيم كه خيلي حساب شده هم هستند ولي متاسفانه استفادهٔ نادرست از قطع‌هاي متفاوت و هم استفاده از داربست‌هايي نامناسب‌تر باعث سردرگمي بيننده و از بين رفتن سلامت بصري آن‌ها مي‌شوند.

نكتهٔ بعدي اين است كه رساندن پيام در زمان كم، ارزش زيادي دارد. بخاطر همين موضوع نبايد در پوسترهاو تابلوهاي تبليغاتي از عناصر تصويري زيادي استفاده كرد، مخصوصا در بزرگراه‌ها و مكانهاي شلوغ، چون كسي كه سوار ماشين است تا بيايد مفهوم تابلو را در آن شلوغي درك كند، عبور كرده و رفته است.

كاربردها

در بسياري از كشورها، تخته‌هاي آگهي به مردم كمك مي‌كنند تا جايي براي غذا خوردن، خوابيدن يا تهيه بنزين پيدا كنند، به خصوص در جايي مانند آمريكا، با بزرگراههاي متعدد و مسافتهاي طولاني و خالي از سكنه بين شهري، وجود چنين تابلوهايي براي مسافرين غريب و خسته، نعمتي است.

از طرفي تابلوهاي آگهي، به بسياري از شركت‌هاو دارندگان صنايع مختلف كمك مي‌كنند و وجود اين تابلوهاي بزرگ، براي شركت‌ها و تجارت‌هاي نوپايي كه قادر به پرداخت هزينهٔ تبليغات تلويزيوني نيستند، بسيار مفيد بوده است. در مقايسه با قيمت تبليغات تلويزيوني و راديويي و كم نتيجه بودن تبليغات در داخل مجلات و روزنامه‌ها، بيلبورد، مي‌تواند با هزينه كمتر، بيشترين تعداد مخاطب را داشته باشد.

منابع

 1. فرهنگ واژه‌هاي مصوّب فرهنگستان ـ دفتر هفتم
پنج شنبه 1393/3/29 11:30

تعرفه  استرابورد

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت واژه گستر مراجعه نمایید

http://vajegostar.com/?page_id=987

 استرابورد

 http://vajegostar.com/?page_id=35601 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


استرابورد چیست؟ هر از گاهی شاهد ورود ابزارهای جدید و روش های نوین در حوزه تبلیغات محیطی در شهرهای بزرگ هستیم.
استرابورد عضو جدید در حوزه رسانه محیطی می باشد که برای اولین بار در کشور در شهر تهران رونمایی شد. این سازه که نوعی استند ایستاده تبلیغاتی است به عبارتی نسل جدید سازه های بادبانی و پرتابل های ایستاده قدیمی است که از چندین سال پیش توسط شهرداری ها جهت اکران های فرهنگی و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.استرابورد سازه ای است که نقایص و ایرادات نسل های قبلی خود را برطرف کرده و ایستایی خوبی در مقابل باد دارد.

بدلیل استقبال زیاد از این سازه در شهر تهران به تازگی در شهر شیراز اجرا شد و احتمال خیلی زیاد شاهد ورود آن به سایر شهرهای ایران خواهیم بود.

مزیت ها و برتری های استرابورد :

استرابورد تبلیغاتی

 • ایستایی و شکل ظاهری استرابوردها بی شک یکی از مزیت های و ملاک های انتخاب توسط صاحبان کالا و شرکت های خدماتی میباشد.
 • یکی از مزیت ها و برتری های سازه های استرابورد این است که بواسطه ابعاد کوچک آن در فضاهایی که بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ همچون پل های عابر پیاده و پل های روگذر سواره رو وجود ندارد، قابل نصب هستند.
 • با توجه به زیاد شدن بیش از اندازه تعرفه اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی درشهر های بزرگ همچون تهران – شیراز و مشهد ناخودآگاه مزیت ویژه ای برای اجاره استرابورد ها بوجود می آید و آن پایین بودن قیمت اجاره استرابوردها است.
 • مزیت دیگری که باعث برتری استرابوردها شده زاویه دید پایین و برابر با نگاه راننده است.
 • زیاد بودن تعداد این سازه ها در خیابان ها و تکرار طرح های تبلیغاتی درخیابان ها و محلات مختلف نیز از برتری های این نوع سازه ها میباشد.

استرابورد در تهران:

همانطور که قبلا اشاره کردیم فاز نخست اجرای این تابلوها در سطح شهر تهران با استقبال زیادی اجرا شده و برندهایی نظیر سامسونگ، زر ماکارون ، بیمه ما، بانک ملت و … بر روی آن تبلیغات گسترده ای انجام داده اند که این موضوع اساسا به اعتبار این رسانه می افزاید، در واقع فروشنده رسانه ، اشتباهی که در مورد تبلیغاتی اتوبوسی و یا تبلیغ بر روی تابلوهای پرتابل و با جذب برندها و مشاغل کم اهمیت مرتکب شده بود را تکرار نکرد. مساله اعتباررسانه در انتخاب یک رسانه بسیار مهم است. به اعتقاد مک لوهان رسانه همان پیام است. هنوز خیلی از ما از این اصطلاحات استفاده می کنیم، مثلا می گوییمتلویزیون گفت، رادیو گفت روزنامه گفت و … این عارات یعنی خود این رسانه هابرای ما هویت دارند.
در حقیقت اعتبار یک رسانه به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله صحت اطلاعات ارسالی در طول زمان و … . شکل ظاهری ارسال پیام هم در اعتبار یک رسانه اثر دارد. نتیجتا آنکه در حوزه راه اندازی یک رسانه جدید همواره برندهایی که برای بار نخست بر روی آن می نشینند بسیار مهم هستند چرا که در فازهای بعد سایر برندها راحت تر به خود اجازه می دهند که از آن رسانه تبلیغاتی استفادهکنند.

مناطق مناسب برای نصب استرابورد:

استفاده از مکان مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطب به منظور ارائه و تبلیغ هر نوع محصول بسیار دارای اهمیت است و در مکان‌یابی و یا آسیب‌شناسی مکان‌های موجود تبلیغات شهری به غیر از مسائل کالبدی و زیبایی‌شناسانه به مسائلی چون سطح اجتماعی- اقتصادی مخاطبین و عملکرد و کاربری‌ های غالب منطقه شهری و ارتباط آن با سایر نقاط شهر مسئله ای حائز اهمیت است و نصب این سازه تبلیغاتی بیشتر در مناطق داخلی سطح شهرتآثیر گذار می باشد،که از جمله این مناطق شامل:چهارراه های اصلی، میادین شهر،بزرگراهها،حاشیه خیابان و… می باشد.

ابعاد استرابورد :

ابعاد اسمی این سازه ها ۳ متر × ۴ متر است ولی ابعاد واقعی چاپ و نصب بنر در سازه های اجرا شده در سطح شهر تهران ۲٫۸۰ × ۳٫۸۰ است.
ارتفاع این سازه ها از زمین حدود ۶ متر است.

اجزاء استرابورد :

استرابوردها نیز همانند سایر سازه های تبلیغاتی از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که اجزاء آن عبارتند از :

 • فک بالا و پایین برای ثابت نگه داشته بنر
 • گیره های ثابت کننده بنر در سمت راست و چپ
 • ستون اصلی سازه که در وسط قرار دارد
 • پلیت و فوندانسیون کف
 • نردبان تردد پشت سازه

استرابورد – استرابرد

استرابورد – استرابرد

 

تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱ – مهدی حاجی اسماعیلیTelephone:021 – 88 99 20 40-1Telfax:021 -660 66 283 mob: 0912 155 31 66E-mail: vajegostar@yahoo.com

f_logo
پنج شنبه 1393/3/29 10:57

 

 

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 -660 66 283 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

 


برچسب‌ها: تعرفه بيلبوردهاي لمپوست بنر
نوشته شده توسط مهدي حاجي اسماعيلي - واژه گستر  | لينك ثابت | نظر بدهيد
پنج شنبه 1393/3/29 10:47

 

 

 

tarefe1.jpg

 

 

 

 

 

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

 

پنج شنبه 1393/3/29 10:38

چگونه يك قرارداد منعقد ميشود؟

به طور كلي قراردادهاي پخش تبليغات تلويزيوني با صداوسيما به صورت سه طرفه منعقد مي گردد.
طرف اول قرارداد اداره كل بازرگاني صداوسيما، طرف دوم صاحب آگهي (ارائه دهنده كالا يا خدمات) و طرف سوم كانون تبليغاتي واژه گستر مي باشد.
سپسبا توجه به ميزان بودجه (مبلغ قرارداد) صاحب آگهي، براي آن شركت اعتباري معادل مبلغ قرارداد (نقدي يا اقساطي) باز مي شود، از اين به بعد صاحب آگهي مي تواند از طريق مشاوره كانون تبليغاتي واژه گستر نسبت به انتخاب و سفارش پخش در برنامه هاي مناسب تلويزيوني اقدام نمايد.
پس از بررسي و ارزش گذاري برنامه هاي تلويزيوني به تناسب محصول مورد تبليغ و همچنين تعيين نوع وميزان مخاطب برنامه هاي انتخاب شده، اقدامات لازم جهت پخش تيزر انجام مي گيرد كه كليه امور اداري مربوط به اين كار از طريق كانون تبليغاتي واژه گستر صورت مي پذيرد.
انتخاب برنامه ها و تعداد تكرار در هر برنامه، به صورت كامل تحت اختيار صاحب آگهي بوده و زير نظر كانون اجرايي مي گردد.
قراردادهايپخش تلويزيوني به تناسب ميزان بودجه، نحوه پرداخت و نوع محصول مورد تبليغ شامل تخفيفات و اضافه پخش هاي متنوعي مي شوند، همچنين بخشنامه هاي مقطعي براي پخش هاي رايگان اضافي در طول سال صادر مي شود كه بهتر است صاحب آگهي با توجه نظر مشاوران كانون زمان بندي و برنامه ريزي پخش هاي خود را انجام دهد.
روند پخش تا زمان اتمام بودجه قرارداد ادامه دارد.

كانون تبليغاتي واژه گستر طبق برنامه اي مدون، ضمن زير نظر گرفتن مستمر روند پخش تبليغات صاحب آگهي، در چند مرحله اجرايي نتايج فروش محصولات را بررسي مي نمايد تا با ايجاد تغييرات مناسب ، نتايج كمپين تبليغاتي به بالاترين ميزانفروش و بازده مالي نزديك شود.
اين سيستم تبليغاتي طي يك برنامه تحقيقاتي سه ساله توسط كانون تبليغاتي واژه گستر مدون شده، كه در چند سال اخير باعث رضايت حداكثري مشتريان واژه گستر شده است.

 

برچسب ها: چگونه يك قرارداد منعقد ميشود؟ ، تنظيم قرارداد ، نحوه بستن قراداد ،


برچسب‌ها: چگونه يك قرارداد منعقد ميشود, تنظيم قرارداد, نحوه بستن قراداد
   دانلود تعرفه و ضوابط سال 93 راديو و تلوزيون

لطفا براي دانلود فايلها بر روي فايل pdf كليك نماييد

فايل ها

تعرفه وضوابط سال 93
  تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳

تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳ را از بخش فايل ها دريافت نمايد.

 

   تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳ استاني

 

     فايل ها

تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳ استاني
تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳ استاني

تعرفه وضوابط سال ۱۳۹۳ استاني

 

    خلاصه تعرفه گروه 1 تا 6

 

      فايل ها

خلاصه تعرفه گروه 1 تا 6 -سال 93
خلاصه تعرفه گروه 1 تا 6 - سال 93

 

    خلاصه تعرفه گروه 7

 

       فايل ها

خلاصه تعرفه گروه 7 -سال 93
خلاصه تعرفه گروه 7 -سال 93

 

      خلاصه تعرفه راديو سال 93

 

         فايل ها

خلاصه تعرفه راديو سال 93
خلاصه تعرفه راديو سال93  
 1. دانلود كنداكتورهاي هفتگي راديو و تلوزيون و شبكه هاي استاني

     نوشته شده توسط: مهدي حاجي اسماعيلي    


          براي دانلود لطفا بر روي فايل ها كليك نمائيد

       جداول پخش هفته سوم خرداد ماه 930317

        فايل ها

   جداول پخش هفته سوم خرداد ماه 930317

  جداول پخش هفته سوم خرداد ماه 930317

  جداول پخش هفته سوم خرداد ماه 930317

     

     

  كنداكتور خرداد ماه شبكه هاي ملي استان

           فايل ها

   كنداكتور خرداد ماه شبكه هاي ملي استاني

  كنداكتور خرداد ماه شبكه هاي ملي استاني

  كنداكتور خرداد ماه شبكه هاي ملي استاني

                جدول پخش شش ماهه اول راديويي 1393

             فايل ها

   جدول پخش راديويي 1393

  جدول پخش راديويي 1393

   


         كنداكتور طبقات شبكه هاي اول - دوم - سوم و پنجم خرداد ماه 93

            فايل ها

   كنداكتور طبقات شبكه هاي اول - دوم -سوم و پنجم خردا

  كنداكتور طبقات شبكه هاي اول - دوم - سوم و پنجم خرداد ماه 93  .

  خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
  حاجي اسماعيلي
  Telephone:021 - 44 26 95 69
  FAX:021 - 660 61 450
  mob: 0912 155 31 66
  E-mail: vajegostar@yahoo.com

  برچسب ها: كنداكتورهاي هفتگي صدا و سيما ،برنامه زمانبندي تلوزيون ،برنامه هاي تلوزيوني ،كنداكتور برنامه هاي تلوزيون ،كنداكتور شبكه هاي استاني ،

خلاصه تعرفه پخش پيام هاي بازرگاني

   نوشته شده توسط: مهدي حاجي اسماعيلي    

طبق دستور العمل  سازمان صدا و سيما
 
حداقل بودجه براي پخش يك آگهي مبلغ پنج ميليون تومان ميباشد
حد اقل تايم يك آگهي 15 ثانيه ميباشد
به كليه آگهي ها اضافه پخش تعلق  ميگيردكه بعضي از آنها را خيلي مختصر ميگوييم.
 1-پرداخت نقدي 200%
2-حضور اولين بار 150%
3- هدفمندي يارانه ها :     خدمات : 35%        صنايع دستي و فرش دستباف  70%
                                     كشاورزي 55%                         صنعت 45 %
4- پخش ماهانه كه درصد آن به مبلغ آورده شده شما بستگي دارد
5- قرارداد نوع (ج) 200 %

اين ضرايب به مبلغ آورده شما اضافه خواهد شد

مثال :

مبلغ آورده بيست و سه ميليون تومان

200% پرداخت نقدي  +  150% حضور اولين بار  +  135% ضريب ماهانه + 200% قرارداد نو (ج)
+ هدفمندي يارانه ها صنايع 45% +  ماليات بر ارزش افزوده 10% = 740% كل اضافه پخش

23/000/000 تومان * 740% = 170/200/000 تومان + 23/000/000 تومان = 193/200/000 تومان

جمع كل پخش :

با مبلغ 23/000/000 تومان مبلغ 193/200/000 تومان پخش انجام ميشود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر به انتهاي وبلاگ مراجعه فرمائيد

.

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

برچسب ها: خلاصه تعرفه پخش پيام هاي بازرگاني ،تعرفه پخش آگهي تلوزيوني ،
پنج شنبه 1393/3/22 13:54

تعرفه شبكه IFILM

  نوشته شده توسط: مهدي حاجي اسماعيلي   
ثانيه اي 55000 تومان

پرداخت نقدي:

پخش 7 بار در روز ( 3 بار باس اصلي از ساعت 17 تا 22)


2بار از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح

2 بار از ساعت 7 صبح تا 17


پرداخت چكي :

پخش 3 بار ( 1 بار در باس اصلي از ساعت 17 تا 22


1 بار از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح

1 بار از ساعت 7 صبح تا 22


در هر دو صورت نقدي يا چكي شما فقط هزينه يك نو بت پخش در روز را پرداخت خواهيد نمود و الباقي درصد
 پخش اضافه تشويقي ميباشد

- تهران ، آرياشهر ، پائين تر از فلكه اول صادقيه ،نبش خسرو شمالي ، ساختمان 132 ، طبقه 4 ، واحد 8- مهدي حاجي اسماعيلي
Telephone:021 - 44 26 95 69
FAX:021 - 44 26 0 966
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/برچسب ها: شبكه IFILM ،تعرفه شبكه IFILM ،
دسته ها : شبكه ifilm
پنج شنبه 1393/3/22 13:49

.
- تهران ، آرياشهر ، پائين تر از فلكه اول صادقيه ،نبش خسرو شمالي ، ساختمان 132 ، طبقه 4 ، واحد 8- مهدي حاجي اسماعيلي
Telephone:021 - 44 26 95 69
FAX:021 - 44 26 0 966
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/برچسب ها: شبكه كرمانشاه ،شبكه هرمزگان ،شبكه ايلام ،شبكه كرمان ،شبكه گلستان ،شبكه همدان ،شبكه قزوين ،
پنج شنبه 1393/3/22 13:47

صـداوسيمـاي جمهوري اسـلامي ايـران

در عصر حاضر بهره‌گيري از راديو و تلويزيون به عنوان دو رسانه ارتباطي سريع ودر دسترس، يك ضرورت اجتماعي و بخشي جدايي‌ناپذير از زندگي نوين محسوب مي‌شود و خارج‌ماندن افراد‌ از گردونه رسانه‌هاي ارتباط جمعي، به معناي حذف‌شدن آنان از حيات اجتماعي است.
تحولاتسياسي و اجتماعي سال‌هاي اخير درنقاط مختلف جهان، حاكي از ظهور وتشديد جنگرسانه‌اي بر سر تسخير افكار عمومي وايجاد تغييرهاي دلخواه در فرهنگ و سبك زندگي مخاطبان هدف و به‌طور خاص ملت‌هاي خاورميانه است.
حضور موثر و فعالانه سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران در ميدان اين نبرد رسانه‌اي،مستلزم برنامه‌ريزي و مديريت هوشمندانه‌اي است كه عبور از موانع، بهره‌گيري مطلوب از فرصت‌ها و نيل به اهداف سازماني را تسهيل كند.

آرم و لوگو شبكه هاي صدا و سيما

مقررات كلي سازمان صدا و سيما

ماده1- صاحب آگهي:
صاحبانآگهي عبارتند از اشخاص حقيقي ويا حقوقي(اعم از بخش دولتي يا خصوصي)كه به منظور معرفي محصول يا خدمات خود اقدام به پخش آگهي از شبكه هاي راديو و تلويزيوني صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مي نمايند.

1-1:گروه صاحبان آگهي:
گروه اول: گروه اپراتورهاي تلفن همراه
گروه دوم: بانكها و موسسات مالي و اعتباري و صندوق هاي قرض الحسنه
گروه سوم: خودرو     
گروه چهارم: بيمه ها
گروه‌ پنجم: شركتهاي‌ ارائه دهنده خدمات ‌مخابراتي، اينترنتي ‌و ‌اينترانتي و ارائه دهنده خدمات پرداخت و زيرساختهاي ‌مخابراتي
گروه ششم: وزارتخانه‌ها، سازمانها و شركتها و موسسات دولتي و عام عمومي غير دولتي
گروه هفتم: به استثناي گروه يك تا شش

2-1:تعريف قرارداد و شرايط آن:
قراردادپخش آگهي تعهدي است كتبي كه طبق تعرفه هاي مصوب به صورت دو طرفه كه شامل اداره كل بازرگاني و صاحب آگهي و يا به صورت سه طرفه شامل اداره كل بازرگاني، صاحب آگهي و شركت تبليغاتي تنظيم و پس از اخذ مدارك، معتبر و نافذ خواهد بود.
الف-صاحبان آگهي زماني مجاز به انعقاد قرارداد مي‌باشند كه ضوابط و مقررات پخشآگهي بازرگاني سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي را پذيرفته باشند.
ب- تمام قراردادها طبق نمونه هاي از قبل تهيه شده، منعقد و مبادله مي شود.
ج-هر قرارداد بنام يك صاحب آگهي كه نام تجاري و نمايندگي رسمي يا مالكيت آن را طبق مدارك رسمي ارائه نمايد، منعقد خواهد شد و از پذيرش قراردادهائي كه چند صاحب آگهي ائتلاف كرده باشند خودداري مي شود.
د- در خواست و امضاء قرارداد مي‌بايست ازطرف مقام تشخيص سازمان، وزارتخانه يا معاون ‌اداري ‌و مالي يا مديركل يا مدير روابط عمومي باشد درساير موارد ارائه تصويري از اساسنامه و آخرين روزنامه رسمي كه در آن صاحبان امضاي مجاز را معرفي نموده باشد الزامي است.
وـ در قراردادهاي دوطرفه صاحب آگهي مي‌تواند شركت همكارياشركتهاي همكار خود را متعاقباً قبل از پخش معرفي نمايد.
تبصره1:تغييرشركت همكار در قراردادهاي سه طرفه با ارائه تسويه حساب از شركت همكار قبلي، حداكثر ظرف مدت 15روز از تاريخ اعلام به اداره‌كل بازرگاني انجام خواهد شد.پخش با شركت همكار جديدبلافاصله صورت مي پذيرد درصورت اعتراض شركتهمكار قبلي اداره كل بازرگاني جهت تعيين تكليف كارمزد باقي مانده و اقدامات اجرايي بعنوان حكم و داور مرضي الطرفين به مسئله رسيدگي خواهد كرد.
تبصره2: درصورت اجراء تبصره1 تمامي تعهدات سازمان نسبت به صاحبان آگهي كماكان به قوت خود باقي مي‌باشد.

ماده 2 - شركت همكار:
الف-شركت همكار، به شركت ها و كانونهاي تبليغاتي اطلاق مي‌شود كه داراي مجوز رسمي تبليغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باشندو ضمن قبول ضوابط و مقررات اداره كل بازرگاني سازمان صدا‌‌ و سيما جمهوري اسلامي اقدام به عقد قرارداد همكاري نمايند.
ب- هر شركت همكار كه براي صاحب آگهي درخواست عقد قرارداد مي نمايد، مي‌بايست از صاحب آگهي معرفي نامه سال 1393 ارائه نمايد. (در صورت عدم قيد مدت اعتبار از سوي صاحب آگهي، معرفي نامه يك ماه معتبر خواهد بود)
د - هيچگونه وكالت براي نقل و انتقال و واگذاري امتيازكانون مورد قبول نمي‌باشد. در صورت لزوم بايستي مجوز از طريق وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي واگذار شود.
ح – شركتهاي تبليغاتي كه سال گذشته عقد قرارداد همكاري داشته‌اند اما آگهي از صداوسيما پخش ننموده‌اند در سال جديد پس از معرفي صاحب آگهي همزمان با قرارداد پخش مي‌توانند قراردادهمكاري نيزمنعقد نمايند.

شرح قراردادهاي پخش تبليغات تلويزيوني

ماده 3 - انواع قراردادها:
3-1- قرارداد نوع الف تلويزيوني وراديويي: پخش آگهي در همه طبقات  امكان پذير است.
3-2- قرارداد نوع ب تلويزيوني: طبق جدول شماره 3 تا طبقه 24 امكان پذير است.
3-3- قرارداد نوع ج تلويزيوني: طبق جدول شماره 3 فقط تا طبقه20 امكان پذير است.

تبصره 3: قراردادهايي كه شروع پخش آنها از تاريخ 1393/1/1 باشد پس از اصلاح مدارك مثبته مالي مي توانند پخش آگهي خود را از اسفند ماه 1392 شروع نمايند.

انواع امتيازهاي تشويقي

ماده 4- انواع امتياز هاي تشويقي قراردادها:
الف – اضافه پخش تسريع:
عقدقراردادهاي جديد پخش براي سال 1393از تاريخ 1392/11/26 آغاز مي شود و به منظور تشويق صاحبان كالا و خدمات به برنامه ريزي دقيق در تنظيم و انعقاد قرارداد به تفكيك گروههاي صاحبان كالا و خدمات امتياز پخش تسريع تعلق خواهدگرفت.ملاك حفظ اضافه پخش تسريع فقط اخذ قرارداد نمي باشد بلكه مي بايست اسنادمالي آن نيز در تاريخ مقرر طبق جدول گروه ها تسليم امور مالي بازرگانيشود.

گروه اول به قراردادهايي كه:

تعرفه تبليغات تلويزيوني

گروه دوم به قراردادهايي كه:

تعرفه تبليغات تلويزيوني

گروه‌هاي سوم تا هفتم:

تعرفه تبليغات تلويزيوني

ب - امتياز حضور اولين بار:
برايحمايت از كارآفريني به صاحبان كالاها و خدماتي كه براي اولين‌بار پس از ارائه ثبت آرم تجاري آگهي اقدام به انعقاد قرارداد جهت پخش نمايند، طبق جدول ذيل اضافه پخش تشويقي در طول سال 1393 به هر تعداد كه قرارداد منعقد نمايند تعلق مي‌گيرد.

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 4: به منظور حمايت از سرمايه گزارانو ارائه كنندگان توليد و خدمات علاوه بر ساير ظرفيتهاي تشويقي، 150% اضافهپخش حضور اولين باربه شناسه آگهي هاي گروه محصولات و خدمات جديد آنان اعطاخواهد شد.
تبصره 5: شاخص تشخيص حضوراولين‌بار، نام و نشان تجاري (برند)كالا يا خدمات مي‌باشد و هرگونه تغييري در نام صاحب آگهي و يا شركت مشمول اعطاي اين امتياز نخواهد بود و به هر صاحب آگهي يك امتياز حضور اولين بار اعطا ميشود.ضمناً بخشنامه شماره 10247/92/1185 مورخ 1392/10/16 قراردادهاييكه در سه ماهه پاياني سال 1392 منعقد شده است حضور اولين بار آنها به قوت خود باقي است.

ماده 5- اضافه پخش تشويقي ماليات بر ارزش افزوده:
بمنظور اجراي قانون پرداخت ماليات بر ارزش افزوده 10درصد اضافه پخش تشويقي به تمامي صاحبان كالا و خدمات اعطا مي‌گردد.

ماده 6- تسهيلات بخشهاي توليدي وخدماتي كشور:
بهمنظور حمايت حداكثري از توليد كنندگان داخلي و نيز ارائه دهندگان خدمات و كمك به توسعه اقتصادي اضافه پخش تشويقي علاوه بر ساير امتيازات به شرح زير  اعطاء مي‌شود.

تعرفه تبليغات تلويزيوني

ماده 7: امتياز حضور مستمر در رسانه ملي:
برايحمايت از صاحبان كالا و خدمات گروه 2، 3، 4، 5، 6، و 7 كه سابقه تبليغات در هريك از رسانه هاي راديو يا تلويزيون داشته‌اند اضافه پخش طبق جدول زير علاوه بر ساير امتيازات اعطاء خواهد شد.

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 6: صاحبان كالا و خدمات كه مشمول حضور اولين بار مي‌شوند از اين امتياز مستثني هستند.
تبصره 7: اضافه‌پخش حضور مستمر در راديو يا تلويزيون مشروط به افزايش ‌بودجه ‌نسبت به سال 1392 مي‌باشد.

ماده 8: تسهيلات حمايت از توليد كنندگان و صاحبان خدمات برتر:
با هدف كاهش مصرف انرژي و ترغيب توليدكنندگان داخلي به ارتقاء شاخص مصرف انرژي به سطحA   و بالاتر و همچنين صاحبان كالا و خدمات برتر از لحاظ صادرات، توليد و اختراع و فن‌آوري جديد از جمله موتورسيكلت‌ها و خودروهاي برقي به گروه‌هاي 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 7 با ارائه مدارك مربوطه به قراردادهاي پخش آگهي 30 درصد اضافه پخش به هريك از عناوين علاوه بر ساير امتيازات داده خواهد شد.

ماده 9: اضافه پخش خوش حسابي در راديو و تلويزيون:
بهجهت حمايت از آن‌دسته از صاحبان كالا و خدمات كه پرداخت‌هاي خودرا در قالبضوابط و مقررات اداره كل بازرگاني هر ساله اعم از نقدي، تعهدي و يا ضمانت نامه اي رأس سررسيد مقرر اقدام نموده باشند از اضافه پخش جدول ذيل علاوه برساير ظرفيت‌هاي تشويقي بهرمند مي شوند.

تعرفه تبليغات تلويزيوني

ماده 10: اضافه پخش بودجه ماهانه و افزايش بودجه سالانه به تفكيك گروه‌هاي صاحبان كالا و خدمات
الف: گروه اول

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 8: براي بودجه‌هاي ماهانه بالاتر ازسقف جدول در تلويزيون به ازاء هر 20 ميليارد ريال 20 درصد و در راديو به ازاء هر2 ميليارد ريال 50 درصد اضافه پخش داده خواهد شد.

ب: گروه دوم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 9: بالاتر از سقف جدول ماهانه در تلويزيون به ازاء  هر 7 ميلياردريال 15 درصد و درراديو هر دوميليارد ريال 40درصد اضافه پخش تشويقي اعطاء مي شود.
ج: گروه سوم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

د: گروه چهارم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

هـ: گروه پنجم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

و: گروه ششم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 10:بالاتر از سقف جدول ماهانه در گروههاي سوم ، چهارم و پنجم و ششم در تلويزيون  به ازاء  هر 4 ميلياردريال 10 درصد و درراديو هر دو ميليارد ريال 40درصد اضافه پخش تشويقي اعطاء مي شود.

تبصره 11:در صورتيكه افزايش بودجه سالانه هر يك از صاحبان كالا و خدمات نسبت به سال قبل رشد بيش از طبقه پيش بيني شده درجدول داشته باشند به ازاء افزايش هرطبقه اعلام شده 10 درصد اضافه پخشتشويقي به طبقه ما     قبل اضافه خواهد شد.

ز: گروه هفتم

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تعرفه تبليغات تلويزيوني

تبصره 12:بالاترازسقف جدول به ازاءهر2 ميلياردريال10 درصددرتلويزيون و راديو40درصداضافه پخش تشويقي اعطاء ميشود.
تبصره13: صاحبان كالا و خدماتي كه از اضافه پخش تشويقي، افزايش بودجه سالانه استفاده مي‌نمايند درصورت عدم پخش كامل تمامي قراردادها به نسبت پخش هر قرارداد تعديلات لازم صورت مي‌پذيرد.
تبصره 14: به صاحبان كالا و خدماتي كه اولين حضور خود دررسانه ملي را تجربه مي نمايند افزايش بودجه نسبت به سال قبل تعلق نمي‌گيرد.
تبصره15: بخشنامه هاي تشويقي كه در طي سال احتمالاً اعلام خواهدگرديد منحصراً به صاحبان كالا وخدماتي تعلق خواهد گرفت كه از جدول افزايش بودجه استفاده نمايند.
تبصره 16: به قراردادهاي نوع ب تلويزيون در تمامي گروهها به‌عنوان تشويق 100 درصد اضافه پخش علاوه بر ساير امتيازات اعطاء خواهد شد.
تبصره 17: به قراردادهاي نوع ج تلويزيوني در تمامي گروهها به‌عنوان تشويق 200 درصد اضافه پخش علاوه بر ساير امتيازات اعطاء خواهد شد.

ماده 11- انواع پرداخت قراردادها:
الف - نقدي:

هزينه تبليغات تلويزيون

ب - ضمانت نامه اي:

هزينه تبليغات تلويزيون

تبصره 18: صاحبان آگهي گروه‌هاي اول تا هفتم كه شروع قرارداد آنها فروردين ماه 1393 مي‌باشد حداكثر تا مورخ 25/12/1392 وجه قرارداد نقدي خود را به صورت كامل پرداخت نمايند.
تبصره19: درقراردادهاي نقدي، شروع پخش، پس از واريز وجه و ارائه رسيد آن و يا ارائه اسناد مالي همزمان با عقد قراردادحداقل 10 روز قبل از تاريخ پخش امكان‌پذير خواهد بود.
تبصره 20: صاحبان آگهي كه تمايل به پرداخت وجه بصورت ضمانت‌نامه‌ بانكي دارند، مي‌توانند به تاريخ نيمه زمان قرارداد، ضمانت‌نامه‌ بانكي ارائه نمايند.
تبصره 21: صاحبان آگهي گروه يك تا شش مي‌توانند از هر نوع قرارداد (الف،ب و ج) يك قرارداد نقدي يا ضمانتنامه‌اي در طول سال 1393 منعقد نمايند.
تبصره 22 : صاحبان آگهي گروه 7 مي‌توانند قراردادهاي نقدي را بصورت يك ماهه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه منعقد نمايند.
تبصره 23: مبلغ قرارداد به حساب شماره 64/456 نزد خزانه‌داري‌‌كل بنام سازمان صدا و سيما واريز و رسيد بانكي تحويل امور مالي گردد.
ج - غيرنقدي:
مبلغقرارداد به صورت ماهانه تقسيط و توسط صاحبان آگهي، به حساب شماره 64/456 نزد خزانه‌داري‌كل به نام درآمد متمركز سازمان صدا و سيماواريز خواهد شد. اولين قسط همزمان با شروع قرارداد اخذ و آخرين قسط در گروه يك تا شش حداكثر تا شش ماه پس از پايان قرارداد و در گروه 7 تا هفت ماه پس از پايان قرارداد دريافت و تسويه مي‌شود. صاحبان كالا و خدمات كه قرارداد غير نقدي منعقد و تاريخ اسناد مالي قرارداد مربوطه را به ترتيب 3 و5 ماه از زمان اعلام شده فوق زودتر تنظيم و پرداخت وارائه نمايند به ترتيباز 10 درصد و 20 درصد اضافه پخش تشويقي علاوه بر امتيازات ديگر استفاده مي‌نمايند.
تبصره 24: مبلغ 8 درصدقرارداد به عنوان ماليات بر ارزش افزوده هر قرارداد طبق مصوبه مجلس محترم شوراي اسلامي جداگانه دريافت خواهدشد.

ماده 12 - تعديل:
در صورت عدم پخش كامل تا پايان زمان قرارداد در هر نوع قرارداد راديويي يا تلويزيوني در تمامي گروهها مدت قرارداد افزايش نمي‌يابد و با كسر امتياز اضافه پخش متناسب با بودجه هزينه شده از زمان پخش، درصد اضافه پخش بودجه ماهانه و افزايش بودجه به نسبت ميزان پخش كاهش و مفاصاحساب نهايي صادر مي‌شود.

ماده 13 - فسخ قرارداد:
درصورت فسخ قرارداد، با اعلام كتبي صاحب آگهي و تاييد اداره كل بازرگاني با توجه به مدت باقيمانده قرارداد، با كسر امتيازات قرارداد متناسب با مبلغ پخش، بر اساس جدول ضوابط طبق ماده (12) اقدام خواهد شد.

نرخ تعرفه هاي پيام هاي بازرگاني

ماده 14- جدول نرخ پايه آگهي در شبكه هاي راديويي و تلويزيوني:
جدول ذيل به عنوان تعرفه پايه آگهي براي همه شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني لازم‌الاجرا مي‌باشد.

قيمت تبليغات تلويزيون

قيمت تبليغات تلويزيون

ماده 15- افزايش طبقه هر برنامه:
چنانچهبر اساس عرضه و تقاضا ميانگين تقاضاي يك بسته آگهي در نيمه اول هر ماه بيشاز 60، 75، و يا 90 درصد از حجم آن بسته آگهي باشد بترتيب 1، 2 و 3 طبقه افزايش خواهد يافت. و همچنين چنانچه بترتيب 30 و20 و10 درصد حجم را اشغال نمايد به ترتيب 1 و2 و 3 طبقه كاهش داده خواهد شد.
تبصره 25: در موارد خاص بنا به تشخيص و تصويب مدير كل بازرگاني، طبقه لازم تعيين و ابلاغ مي‌شود.

ماده 16- جدول ضرايب ماههاي سال:
با توجه به اينكه برنامه‌هاي صدا و سيمادر ماه‌هائي از سال با نسبتي بيشتر داراي بيننده است؛ لذا ضرائب ماهانه بهشرح جدول ذيل در نظر گرفته شده است. تا نسبت به جدول پايه اعمال شود. اين ضرائب شامل كليه پخش‌ها اعم از داخلي، خارجي، تحت ليسانس، توليد مشترك و..... مي‌شود.

قيمت تبليغات تلويزيون

ماده 17- ضريب محاسبه آگهي خارجي – مشترك – تحت ليسانس در راديو و تلويزيون:
الف - تعرفه آگهي‌هاي خارجي 2 برابر تعرفه داخلي محاسبه مي‌شود.
ب – كالاي خارجي با نام برند ايراني با 8/1 برابر تعرفه داخلي محاسبه خواهد شد.
ج - آگهي توليد مشترك، تحت ليسانس، نام كالاي تحت ليسانس خارجي باشد، كالاي داخلي با نام خارجي و با تعرفه 1/1 برابر محاسبه مي‌شود.
د- در صورتيكه‌در يك‌آگهي دوكالا معرفي‌‌شود (با تشخيص اداره‌كل‌بازرگاني) تعرفه‌كالاي‌گرانترملاك محاسبه‌خواهد‌بود.
و - آگهي داخلي با نام ايراني با تعرفه داخلي محاسبه مي‌شود.

ماده 18- انواع آگهي:
الف- مستقيم: (تيزر) در تلويزيون 15 ثانيه و در راديو 10 ثانيه تعيين مي‌شود وكمتر از آن نيز همان 15 ثانيه و 10 ثانيه محاسبه مي‌گردد (به استثناء نشانآگهي).
تبصره 26: به منظور ارتقاء كيفيت و برخورداري تيزر تبليغاتياز يك داستان روايي، آگهي‌هايي كه با اين هدف و ساختار در چند قسمت 60 ثانيه‌اي توليد مي‌شوند ‌هر كدام معادل 40 ثانيه محاسبه خواهد شد.
ب – گزارش آگهي(رپرتاژ): به آگهي‌هايي كه ساختاري مستند داشته و گزارشي از مراحل ساخت و يا توليد و يا ارائه يك خدمت را به تصوير مي‌كشند و در آن نقش‌آفريني وجود ندارد گزارش آگهي اطلاق مي‌شود.حداقل زمان گزارش آگهي 120 ثانيه مي‌باشد. تشخيص ساختار گزارش آگهي با اداره كل بازرگاني است.
تبصره 27: گزارش آگهي، در يك بسته آگهي منوط به وجود ظرفيت پخش با در نظر گرفتن اولويت براي پخش ساير آگهي‌ها مي‌باشد.
ج-حك آرم: 15 ثانيه مي‌باشد و اندازه كادر مي‌بايست 1/5 برابر اندازه آرم شبكه بوده و فاصله بين دو پخش براي حك آرم حداقل 5 دقيقه مي‌باشد.
د- دعوت به تماشا: متناسب با زمان هر برنامه حداكثر سه نوبت و براي هر نوبت حداقل 15 ثانيه مي‌باشدكه مي‌تواند دريكي از موقعيتهاي قبل، ادامه و انتهايبرنامه و يا هر سه موقعيت پخش شود.
هـ - زيرنويس: 15 ثانيه و كمتر از آن نيز 15 ثانيه محاسبه مي‌گردد.
و- نشان آگهي: نمايش نام و نشان تجاري و شعار صاحبان آگهي، بدون گفتار، همراه آرم و نشان بازرگاني توأم با موسيقي مصوب شده در 6 ثانيه ابتدا يا انتهاي هربسته‌آگهي‌به‌تشخيص اداره‌كل‌بازرگاني‌بصورت‌روزانه‌ازهريك‌ازشبكه‌هاي سيما پخش مي‌شود.
تبصره 28: ارسال سفارش به منزله پخش در ابتدا يا انتهاي كليه بسته آگهي‌هاي شبكه تعيين شده مي‌باشد.

ز:آگهي فروش مستقيم كالا :

قيمت تبليغات تلويزيون

1-    قيمت آگهي‌ها بر اساس نرخ تيزر محاسبه خواهد شد.
2-    اعتبار هر شناسه تنها براي 30 روز مي‌باشد.
3-   هر شناسه فقط در يك دوره مجوز پخش داشته و در صورت تمايل صاحب آگهي به پخش با زمان كمتر مجاز به اصلاح همان شناسه نبوده و مي‌بايست اقدام به تهيهتيزر كوتاه جديد نمايد.
4-    صاحب آگهي مجاز به استفاده از صدا پيشگان و هنرپيشه‌گان تكراري در شناسه‌هاي ماهانه خود نمي‌باشد.

ماده 19- نرخ انواع آگهي:
الف- گزارش آگهي: معادل70 درصد در گروه يك تا شش و 60  درصد در گروه هفت، نرخ طبقه همان برنامه.
ب- حك آرم: معادل 50 درصد نرخ طبقه همان برنامه در تمامي گروه‌ها.
ج-دعوت به تماشا: نرخ دعوت به تماشا قبل معادل5/1 برابر براي گروه‌هاي يك تاشش و يك برابر براي گروه هفت، بين معادل 2برابر براي گروه يك تا شش و 5/1 برابر براي گروه هفت، بعد معادل 80درصد براي گروه يك تا شش و 60 درصد نرخ طبقه همان برنامه براي گروه هفت.
تبصره 29:برنامه هاي ورزشي مشمول اين بند نمي باشند. در زمان اعلام طبقه هر برنامه ورزشي اعلام خواهد شد.
د- زيرنويس: نرخ زيرنويس معادل (قبل) نرخ طبقه همان برنامه.
هـ-بين برنامه: معادل دو برابر براي گروه يك تا شش و 5/1 برابر براي گروه هفت، نرخ طبقه همان برنامه در تلويزيون و نرخ آگهي بين برنامه راديويي معادل قبل مي‌باشد.
و- نشان آگهي متناسب با سقف طبقات قرارداد از محل قراردادهاي گروه الف،ب،ج و معادل براي گروه‌هاي يك تا شش 60 درصد و براي گروه هفت 40درصد، نرخ طبقه همان برنامه در روزهاي عادي و اعياد و مناسبتهايخاص و يك روز قبل از آن معادل 100درصد مي‌باشد.
ز – بعد: نرخ آگهي بعد براي گروه يك تا شش 80 درصد و براي گروه هفت 60 درصد قبل همان برنامه محاسبه مي‌شود. (مشروط بر آنكه قبل از برنامه بعدي نباشد)
ك- گروه بيمهها در صورتيكه هر يك از شناسه آگهي آنها كه بيمه هاي اختياري مانند عمر و 000 را تبليغ نمايند شناسه آگهي مربوطه از 10 درصد تخفيف ارائه خواهد شد.

ماده 20 - زمان سفارش آگهي:
الف- سفارشات پخش آگهي (48 ساعت قبل از پخش) تا ساعت 18 دو روز قبل از پخش (به جز ايام تعطيل) دريافت مي‌شود. (روزهاي پنج شنبه تا ساعت 12ظهر)
ب – بسته‌هاي آگهي جديدي كه به واسطه مسابقات ورزشي و برنامه هاي ويژه كه جداگانه اعلام مي‌شود از ضابطه فوق مستثني مي‌باشد.
د - آگهي‌هاي راديويي و شبكه هاي تلويزيوني ديجيتال خارج از بسته آگهي سفارش پذيرفته نمي شود.
تبصره 30: براي حمايت از كار و سرمايه ايراني و به منظور ارتقاء سطح رضايتمندي مشتريان، حق فوريت در راديو و تلويزيون ملغي گرديد.
تبصره 31: آگهي‌هاي زمان دار مانند نمايشگاهها واوراق مشاركت و قرضه از اولويت پذيرش و پخش در يك بسته آگهي برخوردار مي‌شوند.

ماده 21- حذف و جابجايي آگهي:
الف - حذف آگهي تا 4 روز كاري قبل از پخش مشمول جريمه نمي‌شود.
ب - حذف آگهي تا سه روز كاري قبل از پخش مشمول 10درصد جريمه مي‌شود.
ج - حذف آگهي تا دو روز كاري قبل از پخش مشمول 15درصد جريمه مي‌شود.
د- حذف آگهي تا يك روز كاري قبل از پخش امكان پذير نمي‌باشد. در موارد خاص با تاييد مدير كل بازرگاني و با 30 درصد جريمه انجام مي‌شود.
هـ - جابجايي آگهي فقط تا 48 ساعت قبل از پخش امكان پذير مي‌باشد.(روزهاي پنجشنبه تا ساعت 12 ظهر تحويل مي‌شود)
تبصره 32: آگهي‌هايي كه جابجا مي‌شود امكان حذف ندارد.
و- در صورتيكه تغييري در برنامه هاي شبكه هاي مختلف داده شود اگر سفارش در طبقه بالاتر پخش شود صورتحساب معادل طبقه سفارش اوليه صادر خواهد شد اگر درطبقات پائين‌تر پخش شود معادل طبقه پخش شده صورتحساب صادر خواهد شد و لازمبه ذكر است در صورت تغيير ساعت پخش برنامه، آگهي با همان طبقه سفارش داده شده محاسبه مي‌شود.
ز - در صورتيكه بجاي پخش برنامه‌اي (سريال، فيلم و طنز و....) تكرار برنامه مذكور پخش شود سفارشات بسته‌هاي قبل، بين و بعد باكاهش40درصد نرخ همان طبقه محاسبه مي‌شود.

ماده 22 - موقعيت آگهي در بسته:

قيمت تبليغات تلويزيون

الف – دربرنامه هاي ورزشي درصد افزايش موقعيت آگهي با توجه به زمان پخش توسط اداره كل بازرگاني تعيين مي‌گردد.
ب – در صورت تراكم آگهي در بسته‌ها از هر صاحب آگهي يك آگهي پذيرش مي‌شود.
ج - از هر شناسه آگهي در بسته‌هاي آگهي صرفاً يك آگهي پذيرش مي‌شود.

ماده 23 - قطع آگهي:
الف- قطع آگهي با صدور دستور كتبي مدير كل بازرگاني امكان پذيرمي‌باشد. همچنين اعلام مكتوب به صاحب آگهي يا شركت همكار حسب مورد به جز بند ذيل ضروري است.
ب - در صورتيكه قطع آگهي ناشي از بدهي اشخاص باشد پس از وصول‌مطالبات معوقه پخش‌مجدد آگهي بلامانع است.

ماده 24 – صورتحساب:
صورتحسابآگهي‌هاي پخش شده بصورت هفتگي تهيه و به صاحبان آگهي ارائه مي‌گردد، درخصوص آن دسته از قراردادهايي كه بصورت سه‌جانبه منعقد مي‌شود، جهت اطلاع وپيگيري لازم بمنظور وصول بموقع، در اختيار شركت همكار نيز قرار خواهد گرفت.وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر

 

                              http://vajegostar.com/لطفا براي مطالعه الباقي مطالب بر روي ادامه مطلب كليك نمائيد

اصل 1- آگهي‌ها بايد از هر جهت منطبق برموازين قانوني جمهوري اسلامي ايران باشد و با رعايت ادب اجتماعي، احترام افراد و صداقت توليد شود.
اصل 2- در آگهي بايد به حساسيت هاي بينندگان توجه شود و به سليقه هاي افراد و اقشار در آن توهين نشود.
اصل3- در آگهي هاي راديويي و تلويزيوني بايد به اديان رسمي كشور آداب، رسوم، قوميت ها، لهجه‌ها و گويش هاي مختلف بديده احترام نگاه شود.
اصل 4- آگهي نبايد مروج عقايد خرافي بوده و يا با بهره گيري از آن تهيه شود.
اصل5- آگهي هاي راديويي و تلويزيوني نبايد اسباب رنجش گروه هايي از بينندگان را مانند افرادي كه از معلوليت‌ها رنج مي برند فراهم كند.
اصل 6- در آگهي هاي راديويي و تلويزيوني نبايد از تصاوير و يا نام افراد بدون كسب اجازه قبلي استفاده شود در مواردي كه در يك آگهي از تصاوير و يا نام فرد ياافرادي بدون اجازه استفاده شده باشد، در صورت اعتراض، پخش آگهي متوقف و جبران خسارات احتمالي به عهده سفارش دهنده و يا سازنده خواهد بود.
اصل 7- آگهي‌ها بايد از نظر اجراء و سبك به نحوي ساخته شوند كه بينندگان و شنوندگان به سادگي آنها را از برنامه هاي تلويزيوني و راديويي تميز دهند.
اصل8- سفارش دهندگان و سازندگان آگهي‌ها بايد مستندات لازم قانع كننده و قانوني براي ادعاها و استدلال هاي موضوع آگهي را ارائه كنند.
اصل 9- در آگهي يك كالا و يا خدمت خاص نبايد تلويحاً و يا تصريحاً كالا و خدمت مشابه ديگري نفي شود و يا تلاش شود كه موضوع آگهي در مقايسه با ديگر كالاها و خدمات اثبات شود.
اصل 10- در آگهي‌ها نبايد به صراحت و يا تلويح محصولات توليد داخل در مقايسه با انواع خارجي در سطح پايين تري نشان داده شود.
اصل11- آگهي نبايد به هيچ وجه متضمن فريب بوده و فراتر از واقعيت كالا يا خدمات مورد نظر را با ادعاي خلاف واقع معرفي كند. همچنين از اغراق بايد پرهيز شود.
اصل 12- استفاده از عبارات و قيود تكراري اخباري چون اطلاعيه، اطلاعيه – توجه، توجه – مژده، مژده – اطمينان، بخش – مطمئن، كاملاً سالم – كاملاً بهداشتي و ....در آگهي مجاز نيست . استفاده از صفات مطلق ساز و اغراق آميز نيز جايز نيست .
اصل 13- آگهي نبايد با استفاده از ذكر صفات تفضيلي و عالي به صورت صريح و يا بكارگيري هر شيوه ديگري در نگارش يا قرائت متن، مفهوم برتر يا برترين بودن موضوع آگهي را القاء كند.
اصل14- در آگهي نبايد با استفاده از تمهيدات فني و با قصد گمراه كردن بيننده ويژگي هاي كالاي موضوع آگهي برتر از واقعيت آن به تصوير كشيده و نشان داده شود.
اصل 15- در آگهي‌ها نبايد با استفاده از تمهيدات فني و يا بكارگيريتصاوير با زمان هاي كوتاه و يا شيوه هاي ديگر ضمير ناخودآگاه مخاطب تحت تاثير قرار گيرد و پيام مورد نظر بدون دادن آگاهي لازم به بينندگان منتقل شود و اذهان آنان را تحت تاثير قرار دهد.
اصل 16- چنانچه اطلاعاتي به صورت نوشتار به تنهايي و يا بر روي تصاوير ديگر حك شود، بايد به قدر كافي بر روي صفحه تلويزيون باقي بماند تا بينندگان عادي بتوانند تمامي پيام را بخوانند.
تبصره : رهنمودها و توضيحات بيشتر در مورد استاندارد نوشته و نوع خط و ابعاد پيام هاي زير نويس به صورت جداگانه ابلاغ خواهد شد.
اصل17- تاكيد بر روي كالا و محصول بايد متناسب با اهميت آن محصول باشد و آگهيهاي توليد شده نبايد بيش از اندازه پر سر و صدا و هياهو باشند به نحوي كه بيننده بدون دريافت آگاهي لازم تحت تاثير واقع شود.
اصل 18- استفاده از صحنه هاي استعمال دخانيات و موارد مشابه ديگر كه مضر به سلامت انسان بوده ويا اعتيادآور باشند در آگهي‌ها مجاز نيست .
اصل 19- در آگهي هاي راديويي و تلويزيوني نبايد رفتارهايي نمايش داده شود كه براي بهداشت و ايمني فردي و اجتماعي زيان آور باشد.
اصل 20- آگهي نبايد القاء وحشت و خشونت كند.
تبصره: در جريان آگهي هاي تلويزيوني نبايد آزار ديدن هيچ جانداري به تصوير كشيده شود و يا به نظر رسد كه براي ساخت آگهي، جاندار حاضر در آگهي آزار ديده است .
اصل 21- در آگهي‌ها بهنگام نشان دادن رانندگي با اتومبيل و ساير وسايل نقليه بايد رعايت كامل مقررات راهنمايي و رانندگي مانند سرعت مجاز، ملاحظه قوانين جاده‌ها و بزرگراه ها، در نظر داشتن ضوابط ايمني براي سرنشينان بدقت رعايت شود.
اصل 22- نمايش مجسمه كامل در آگهي مجاز نمي باشد.
اصل 23- آگهي نبايد مروج تجمل گرايي باشد.
اصل 24- آگهي نبايد به گونه اي طراحي و ساخته شوند كه در آن مردم به مصرف بيش از نياز و اسراف در استفاده از امكانات تشويق شوند.
اصل 25- تعيين جايزه براي تشويق مخاطبين آگهي به خريد و مصرف بي رويه مجاز نيست .
اصل 26- در آگهي اعلام تخفيف در صورتي مجاز است كه قيمت كالا نيز طبق تاييد مراجع ذيصلاح در آگهي با صراحت اعلام شود.
اصل27- در صورتيكه موضوع آگهي مواد خوراكي غير متناسب با فرهنگ ايراني باشد، آگهي نبايد تداعي كننده اين باشد كه موضوع آگهي غذاي غالب خانواده هاي ايراني است .
اصل 28- پوشش و آرايش شخصيت هاي مورد استفاده در آگهي بايد متناسب با عرف جامعه بوده و با موقعيت سني و اجتماعي آنهاي متناسب باشد.
اصل29- آگهي هاي مربوط به فيلم هاي سينمايي بايد از تطابق كافي با محتواي فيلم مورد آگهي برخوردار باشند. بر اين اساس هنگام ارائه آگهي بايد خلاصه موضوع فيلم براي اعلام نظر اداره كل بازرگاني نيز تسليم شود.
اصل 30- نشان دادن تاثير آني استفاده از وسايل درماني مانند لاغر شدن فوري و يا به تصوير كشيدن فرآيند تاثير داروها، شامپوها، مواد شوينده، روغن ها، بر بدن انسان به هر شيوه اي از آن جمله تمهيدات انيميشن مجاز نمي باشد.
اصل 31- در آگهي هاي توليد شده با موضوع كالاها و لوازم بهداشتي، بازيگر آگهي نبايد درنقشي غير واقعي مانند پزشك ظاهر شود.
اصل32- پخش آگهي راديو و تلويزيوني مربوط به انتشار اوراق مشاركت – فروش سهام– جوايز بانك‌ها – اعلام پيش فروش و موارد مشابه – نياز به مدارك لازم و ارائه مجوز مراجع ذيصلاح دارد.
اصل 33- در متن و گفتار آگهي بايد از واژه‌ها و كلمات فارسي استفاده شود و همچنين اسامي كالاها و اماكني كه در متن آگهي ذكر و يا در تصوير نمايش داده مي شود بايد فارسي باشد. چنانچه به هر دليلي از اسامي خارجي استفاده شود بايد دلايل كافي و توجيهي براي قانع شدن اداره كل بازرگاني صدا و سيما ارائه شود.
اصل 34- استفاده از اصطلاحات عوامانه و غير ادبي در آگهي‌ها ( مانند همساده – چسبيد در عبارت خيلي چسبيد...) صحيح نمي باشد.
اصل35- اعلام نشاني‌ها چه در گفتار و چه در تصوير بايد طبق صورت رسمي باشد و قبل از نام خيابان‌ها و ميدان‌ها ذكر كلمه خيابان و ميدان ضرورت دارد. مانند خيابان شهيد استاد مطهري – نبش خيابان شهيد مفتح .
اصل 36- در آگهي هاي راديو تلويزيوني اعلام بيش از دو شماره تلفن و دورنگار مجاز نمي باشد شماره هاي اعلام شده نيز بايد به صورت صحيح خوانده شود براي مثال در تهران براي تلفن هاي هفت شماره اي سه رقم اول با هم و براي تلفن هاي شش شماره اي ابتداء دو رقم اول خوانده شود.
اصل 37- به منظور رعايت احترام، در آگهي هاي راديو تلويزيوني استفاده از آيات قرآن كريم بايد به شكل مستقل باشد.
اصل 38- در آگهي‌ها تصوير نقشه ايران بايد به صورت كامل استفاده شود و درياهاي خزر – عمان و خليج فارس به وضوح ديده شود.
اصل 39- در صورت اقتضاي موضوع آگهي براي استفاده از پرچم جمهوري اسلامي در آگهي بايد شئونات ملي بدقت رعايت شود.
اصل40- استفاده از تصاوير شخصيت هاي تاريخي و فرهنگي و مقامات رسمي كشور و يااستفاده از صدا و بكارگرفتن تكيه كلام هاي آنها در آگهي هاي راديو تلويزيوني ممنوع است .
اصل 41- آگهي كالاهاي مشمول استاندارد اجباري تنها با ارائه گواهي معتبر از مراجع ذيصلاح پذيرفته مي شود، سازنده و سفارشدهنده در مورد اصالت گواهي ارائه شده مسئول است .
اصل 42- استانداردهايسري 9000 تاييديه كيفيت محصول نيست، لذا نبايد اين استانداردها به شكل ثبتشده بر روي محصول و كالاي توليد شده در آگهي نشان داده شوند.
اصل 43- سازنده و سفارش دهنده آگهي در مورد اعلام هرگونه اطلاعات در خصوص كيفيت كالا و خدمات پس از فروش مسئوليت دارند.
اصل44- آگهي نبايد شامل منتخبي از مطالب برنامه هاي صدا و سيما بوده و يا با استفاده از تصاوير و موسيقي متن اين برنامه‌ها ساخته شده باشد.
اصل 45- استفاده از تصاوير خبري با كسب مجوزهاي لازم و در قالب «گزارش آگهي» امكان پذير است .
اصل 46- در آگهي‌ها نبايد به برنامه خاصي از شبكه هاي راديويي و تلويزيوني اشاره شود.
اصل47- تقليد از يك برنامه راديويي و تلويزيوني نياز به مجوز خاص دارد. هرگاهيك آگهي با كسب مجوزهاي لازم مبادرت به تقليد نمايد اين آگهي همزمان با آنبرنامه و يا ميان آن برنامه پخش نخواهد شد.
اصل 48- سازندگان آگهي چنانچه قصد استفاده از صدا و تصوير چهره هاي شاخص برنامه هاي صدا و سيما درآگهي را داشته باشند بايد قبلا مجوز لازم را از اداره كل بازرگاني صدا و سيما اخذ نمايند.
تبصره 1- استفاده از افرادي كه بصورت منظم به گويندگي خبر و يا اعلام برنامه اشتغال دارند مطلقاً جايز نيست .
تبصره2- آگهي هايي كه با كسب مجوز لازم در آنها از تصوير و يا صداي چهره هاي برنامه هاي صدا و سيما استفاده شده باشد در زمان هاي نزديك به برنامه آن چهره‌ها پخش نخواهد شد.
اصل 49- در آگهي هاي راديويي و تلويزيوني نبايد از آهنگ‌ها و آثار متعلق به صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران بدون مجوز استفاده شود.
اصل50- استفاده از موسيقي و توصيف موضوع آگهي بصورت آهنگين گرچه به آگهي هاي راديو تلويزيوني جاذبه مي بخشد ولي استفاده نابجا از اين شيوه مي تواند موجب وارد شدن لطمه اساسي به موضوع آگهي باشد، لذا بين موضوع آگهي و توصيف آهنگين آن بايد تجانس و تشابهي وجود داشته باشد كه تشخيص اين موضوع با اداره كل بازرگاني صدا و سيما مي باشد.
اصل 51- در توليد آگهي هاي آهنگين ( موزيكال ) رعايت دقيق شئون و موازين جمهوري اسلامي ايران ضروري است . اين اصل براي پرهيز از هرگونه ابتذال بايد مورد توجه سازندگان و سفارش دهندگان قرار گيرد.
تبصره : موسيقي آگهي نبايد از حيث محتوي و اجراء تداعي كننده موسيقي هاي مبتذل باشد، از ريتم هاي رقص گونه در آن پرهيز شود، حتي الامكان از ملودي هاي كوتاه استفاده شده و ترانه گونه نباشدو با تصاوير استفاده شده همگون و متناسب باشد.
اصل 52- چنانچه سازنده آگهي قصد داشته باشد موضوع آگهي را با شعر و يا نظم و با اجراي آهنگين و همراه با موزيك مطرح كند بايد شعر و نظم از استحكام كافي برخوردار باشد، باقواعد ادبي مغايرت نداشته و با آهنگ به صورت مناسب تلفيق شود.
اصل 53- استفاده از كلمات و تصاويري كه بار منفي دارند در متن آگهي مجاز نيست .
اصل 54- استفاده از تصاويري كه القاي رقص نمايد در متن آگهي مجاز نيست .
اصل55- در آگهي‌ها بايد معيارها و ملاحظات فني از جنبه هاي گوناگون آن مانند تصويربرداري تدوين، صداگذاري، تناسب موسيقي و صدا بدقت رعايت شود.
اصل 56- زن در نظام مقدس اسلامي از موقعيت ويژه اي برخوردار است و قوانين و احكام مقدس اسلام براي زن جايگاه رفيعي را قائل است، لذا استفاده از حضور خانم هادر آگهي هاي راديو تلويزيوني مستلزم اعمال دقت هاي خاصي مي باشد و بايد جايگاه زن مسلمان و شئون او مد نظر باشد.
اصل 57- حضور خانم‌ها و دختر خانم‌ها در آگهي هاي راديو تلويزيوني در صورت اقتضاء موضوع مورد آگهي بدون آرايش و با رعايت كامل حجاب اسلامي امكان پذير است .
اصل 58- حضور خانم‌ها در آگهي هايي كه وضعيت كالا و مصارف آن با نقش خانم‌ها بستگي نداشته باشد مجاز نيست .
اصل59- آگهي هاي راديو تلويزيوني نبايد تداعي كننده اين امر باشد كه اشتغال وتلاش زن ايراني محدود به امور منزل است و در عرصه هاي علمي و فرهنگي حضور ندارد و بطور كلي زن مسلمان ايراني نبايد تحقير شود.
اصل 60- آگهي نبايد تداعي كننده ترجيح بين جنس مذكر و مونث باشد.
اصل 61- در آگهي هايي كه در آن خانواده حضور دارند نبايد نقش يكي از اعضاء اعم از زن شوهر و فرزندان دختر يا پسر تحقير شود.
اصل 62- آگهي‌ها نبايد تداعي كننده اين فكر باشد كه زن‌ها از مردها ناتوان ترند و نقش هر كدام بايد كامل و بي نقص مشخص شود.
اصل63- در آگهي نبايد حسب تعبير عوامانه رفتارهايي مانند غيبت كردن، صحبت كردن طولاني با تلفن و ....به زنان نسبت داده شود يا به تصوير كشيده شود.
اصل 64- آگهي نبايد موجب بدآموزي كودكان شود و از زود باوري، حس عاطفي و كم تجربگي آنان در تشخيص واقعيت‌ها سوء استفاده شود.
اصل65- در آگهي نبايد از كودكان با صراحت درخواست شود محصولي را خريداري كنندو يا از والدين خود و ديگران چنين درخواستي كنند و نبايد خريد موضوع آگهي براي كودكان و يا ترغيب ديگران به اين امر به عنوان انجام يك وظيفه مطرح شود.
اصل 66- در آگهي هاي تلويزيوني نبايد كودكان به تنهايي هنگام خريد ويا مذاكره با فروشنده براي خريد و يا مبادله پول با فروشنده نشان داده شوند.
اصل 67- آگهي‌ها نبايد به كودكان القاء كنند كه چنانچه كالاي موضوع آگهي را نداشته باشند يا خريداري نكنند، از ديگر كودكان پايين تر هستند و يا احتمالاً موردتمسخر و استهزاء واقع مي شود.
اصل 68- در آگهي‌ها نبايد از كودكان براي خريد از طريق پست يا تلفن دعوت شود.
اصل69- هنگام پخش برنامه هاي ويژه كودكان پخش آگهي هاي مربوط به مواد غذايي، كبريت، محصولاتي با خواص دارويي و حاوي ويتامين، غذاهاي كمكي كودكان، وسايلو اسباب لاغري و شيوه هاي درماني آگهي فيلم‌ها با صحنه هاي وحشتناك و خطرناك و خطرآفرين ممنوع مي باشد.
تبصره : در آگهي هاي تلويزيوني نبايد كودكان هنگام خوردن دارو، ويتامين و غذاهاي كمكي در غير حضور والدين نشان داده شوند.
اصل 70- در آگهي فرآورده هايي كه شباهت به دارو دارند بايد به روشني تفاوت كالا با دارو نمايش داده شود.
اصل71- در كليه آگهي‌ها به ويژه در آگهي هايي كه مخاطب آنها كودكان هستند با رعايت ضوابط و مقررات راهنمايي و رانندگي از جمله عبور از محل هاي خط كشي شده بايد به دقت مد نظر واقع شود.
اصل 72- كودكان نبايد در شرايطي به تصوير كشيده شوند كه با توجه به اقتضاي سن آنان خطرناك محسوب مي شود.
اصل 73- كودكان نبايد در حال استفاده از مواد ضدعفوني كننده گندزدا و يا سمي نشان داده شوند.
اصل74- كودكان نبايد در حال بازي با كبريت يا هرگونه گاز – بنزين – پارافين –وسايل متصل به منبع الكتريسيته و يا مكانيكي كه احتمالا منجر به سوختگي – شوك الكتريكي و يا جراحت مي شوند نشان داده شوند.
اصل 75- چنانچه در صحنه هاي آتش سوزي كودكي نشان داده مي شود همواره بايد يك آتش نشان در صحنه به وضوح قابل رويت باشد.
اصل 76- در آگهي نبايد كودكان براي وارد شدن به مكان هاي ناآشنا و خطرناك و گفتگو با غريبه‌ها ترغيب شوند.
اصل77- در آگهي هاي تلويزيوني نبايد كودكان عريان يا نيمه عريان نشان داده شوند در شرايطي كه موضوع آگهي نشان دادن كودكان را در اين گونه شرايط ايجابكند با تصويب قبلي فيلمنامه ممكن است .
اصل 78- از كودكان نبايد براي معرفي كالا و خدماتي استفاده شود كه از آنها انتظار نمي رود خود مصرف كنندهآن كالا و يا خدمت باشند و يا آنرا بخرند و نيز در آگهي كودكان نبايد در مورد هرگونه كالا يا خدمت به صراحت اظهار نظر كنند.
اصل 79- در هيچ صحنه اي از آگهي‌ها افراد نبايد در حال پرخوري و يا خوردن با حرص و ولع نشان داده شوند.
اصل80- هنگام آگهي محصولات غذايي نبايد از افراد به ويژه كودكان چاق براي القاء اين موضوع كه مصرف محصول مورد آگهي سلامتي بخش است استفاده شود.
اصل 81- محل بازي كودكان در آگهي‌ها بايد محل هاي مجاز باشد.

شوراي بازرگاني آگهي‌هاي سازمان صدا و سيماContact Us

print vajegostar .
.

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/برچسب ها: تعرفه هاي پخش تبليغات صدا و سيما ،تعرفه آگهي تلويزيون ،تعرفه آگهي راديو ،
X